Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

  WT    

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    

 

 

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

  WT    

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    


  

Godis-kullen:
e:     u:

 

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

  WT    

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                  

 

 

 

Flugfiske-kullen:
Munkhaven Thymax Axel u:Zebulons karrakatta

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

  WT    

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Black Cruella "Asti"   T A/UA
 2 Nkl
          Very good
Zebulons Silver Invicta "Luna"   T  A/UA
             
Zebulons Flash Bunny "Ipa "   T                
Zebulons Inny Spent "Gillie"   T  A/UA              Good
Zebulons Flatwing Shade  "Mossa"   T  A/UA              3-plac valpklass,HP
Zebulons Wigglefly Flash  " Sid "   H  A/UA              
Zebulons Sherry Spinner "Helmer  "   H  A/UA  Godk kvalprov            
Zebulons Riffling Hitch  "Kibo"   H    Godk Brugspröve            
Zebulons Griffiths Gnat  " Balder"   H  B/UA  1 Nkl           Very good

 

Chili-kullen
e:Skattkammarens Trapper John  u:Zebulons Karrakatta

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

  WT    

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Aji Cochabamba "Bikki"  T  A/UA   2x1 Ökl Provbäst    Unghunds mästare FM-2017       Excellent,CK
Zebulons Aji Marisol"Myggan"  T  A/UA             1a pris HP,3e plac
Zebulons Aji Cito "Isak"  H  B/UA              Very good
Zebulons Aji Colorado "Pixel"  H  A/UA              
Zebulons Aji Limo "Zeb"  H  A/UA  Godkänt kvalificeringsprov.
1 nkl,Provbäst
   Unghundsmästare FM-2017/Norge        Excellent
Zebulons Aji Benito "Ben"  H                
Zebulons Aji Amarillo "Mingel"  H  A/UA              

 


 

J-kullen
e:Jasper Umbra Fida u:Filurin Fame

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

  WT    

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Jacuzzi "Fokus" H A/UA       Godk anlkl     BIR-valp
Very good
Zebulons Jackpot "Jax" H A/UA  1 Nkl           Very good
Zebulons Jackaroo
"Zorro"
H                
SEVCH Zebulons Jello "Olsson" H A/UA       SEVCH     Very Good
Zebulons Jigger "Ecco" H A/UA             Good
Zebulons Jazper" Emrys" H    3 Nkl            
Zebulons Jaxx "Fenris" H   Godkänt brukspröve            
Zebulons Joy  "Aava" T A/UA    1 Nkl          
Excellent,CERT

Australien-kullen
e:SEJCH Hinnareds Nolte u:Zebulons Forever Khana

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

  WT

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Kells Rock"Kells" H A/UA     2x1 Ökl.Provbäst    5-plac  ökl -FM-2016        Excellent
Zebulons Dice Rock"Pogo  " H A/UA 2 Ökl
 
   1 Nkl,2.a plac       Very good
Zebulons Tally Ho"Inca" T C/UA
1 NKL
          1,2-plac valpkl
Zebulons Coolah Tops "Freja" T A/UA  2x1ökl  3pris KKL  1 Nkl        Excellent
Zebulons Bondi Beach "Roxy" T A              
Zebulons Molly Dook "Mica" T A/UA  2x1 Ekl
 
           
Zebulons Devon Lea "Lea" T A/UA              
Zebulons Karrakatta "Fozzy"* T A/UA 2x1 Ekl Sverige, 1Ekl/Norge

Excellent,CK
Godkänd Praktiskjakt
 

  Flatmästare-2017

 

       Very Good
Zebulons Titty Bong "Smulan" T A/UA              
Zebulons Lalla Rhook "Choice" T A/UA  1 Ekl.4:e vinnare vinnarklass/DK    5e plac ökl- FM-15
 
      Excellent

Amerikanare-kullen
e:StraightFlush Yankee.u:Zebulons Forever khana

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

WT

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
SWVCH Zebulons Dodge 
Spirit "Taschin"  +2018
H     A/UA        SWVCH     Very good
Zebulons Dodge 
Duster  "Melker"
H B/UA              
Zebulons Dodge Durango  "Napoleon" H A/UA             1,2 HP valpkl
Zebulons Dodge
Delux "Milan"
H A/UA             BIR-valp
Zebulons Dodge Phoenix "Spike" H A/UA              
Zebulons Barracuda "Chilla"  +2018 T A/UA Godkänd Brugspröve,
3 nkl
       

Godkänd Narkotikahund
8e plac Nordiska mästerskapet-15

SM-Vinnare narkotikasök
NM-2017 5e plac Fi.Lagets bästa hund

Very good
Zebulons Pacifica "Kinza" T A/UA              
Zebulons Saratoga "Siri" T A/UA              
Zebulons Daytona "Iza" T A/UA             Very Good

Vin-kullen
e:Skattkammarens Dr No.u:Zebulons Forever Singha

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

WT

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Masi Amarone "Masi" T A/UA Godkänd
Brugspröve,
 2x1Ökl
 2 Ökl Åben-A
Godk kkl
       
Excellent
Zebulons Hopes Folly "Nami" T B/UA             Very good
Zebulons Spots N`Dots "Spotty" T A2/UA Godkänd Brugspröve,    4x1 Nkl.Provbäst

 

  1 ökl,WT-plac 3      
Excellent,Cert
Zebulons Boomerang Bay "Hassan" H           1:pris Lkl1
1:pris Lkl2
Klassvinnare
1:pris Lkl3.Uppfl Elit

Vinnare appelltävling spår,uppfl

Uppfl Bruks
spår högreklass
GK-MH
BIM-valp
Zebulons Cacadu Ridge "Xet" H A/UA  2 Nkl           Very Good/Junkl
Zebulons Railroad Red "Ozzy  " H A/UA GK-Kvalprov            
Zebulons Redwood Creek "Charlie" H A/UA              

Dessert -Kullen
e:Skattkammarens Don Miguel.u:Zebulons Forever Khana

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

WT

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Pannacotta "Kira"   T/ A/UA             Excellent
Zebulons Biscotti "Skorpan"  +   T A/UA 3x1 Ekl    1 Ekl        
 Excellent
Zebulons Maritozzi "Ozzi "   T A/UA 1 Nkl       1pris lkl1-4plac GK-MH  
Zebulons Tiramisu "Isa"   T A/UA              
Zebulons Biscotto "Bisse "   H A/UA       Godkänd anlkl   GK-MH Very Good
Zebulons Zuccotto "Rufus "   H A/UA              
Zebulons Marrachino "Linus"   H B/UA JP/R(1 NKL)            
Zebulons Parozzo "Rozzo"   H                

Elf -Kullen     
e:SEJCH Hinnareds japp u:SEJCH Zebulons Friia Gold Shirstone

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Dark Elf "Elf" +   HH A2/UA JP/R (1 Nkl)BLP          

  Forever-kullen
e:NJCH SEJCH DKJCH DKBRCH Reltub Black Velvet u:SEJCH Zebulons Ice Bell

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

WT

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Forever Singha "Singha"   T A/UA VP. Provbäst
2 Ekl.CERT-Danmark
3:e plac elit-FM-15
 1ökl,
Provbäst,Vp
       GK-MH Excellent
Zebulons Forever Dharma "Dazzle" +2018   T   Godk anl            
Zebulons Forever Khana "Mimmi"   T A/UA 1 Nkl          

2 jaktkl

Zebulons Forever Kharma "Alma"   T B/UA  2 Nkl         GK-MH 2ukl
Zebulons Forever Kha "Minos"   H A/UA             Very good
Zebulons Forever Thai "Luru"   H A/UA Godkänd anltest            
Zebulons Forever Dorado "Nalli" +2018    H A/UA Finalist Finska FM-2011.
Provbäst.2x1 Ekl
 Godkänd Praktiskjakt        
R-Cert,CK
Zebulons Forever Thaichi "Zack"    H A/UA       Gdk anlkl   GK-MH Excellent
Zebulons Forever Shao "Frans"   H A/UA              

 Decleor -Kullen
e:Semtegens Poseidon u:SEJCH Zebulons Ice Bell

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Decleor Avanza "Avanza"   T A/UA           Good
Zebulons Decleor Azza "Azza"   T C/UA         GK MH Excellent
Zebulons Decleor Nazdaq "Nazdaq"   A/UA 3 ökl         
1ukl
Zebulons Decleor Fezter "Tango"   H A/UA 3 Ökl     2 lkl 1
1pris lkl-1
-2-plac.1 pris lkl1,klassvinst
  2 Junkl
SEVCH Zebulons Decleor Frozt "Faxe"   H A/UA     SEVCH 2x1:a kl:1    
SWVCH Zebulons Decleor Morze  "Nirun"   H A/UA     SWVCH     Very good
Zebulons Decleor Bazil "Max"   H A/            
Zebulons Decleor Blizz "Obelix   "   H              

Latino/Latina-kullen
e:Skattkammarens Latin Lover.u:SEJCH Zebulons Friia Gold Shirstone

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Latino Pasodoble "Jazz"  H A/UA            Good
Zebulons Latino Bailamos "Spirit"  H A/UA 1 Nkl        
 Very good

Zebulons Latina Tarantella "Lira"

 T B/UA 1 HP Nkl        
1 jaktkl
Zebulons Latina Labamba "Bonnie"  T              
Zebulons Latina Esperanza "Skatt" +2018  T A/UA  3ökl    2 ökl 1:pris Lkl1 GK MH Excellent,CK,BIM veteran ,R-cert

Ale-kullen  
e:NJCH Varingo Sweet Repose. u:SEJCH FTA Friia Agnar Windy

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Hippie Ipa "Sushi" T C/UA             
Zebulons Workie Ticket "Ipa" T A/UA 1Nkl          
Zebulons Hop Pocket Ale"Cooper" H C/UA 2x1 Nkl          
Zebulons Guinness Ale "Guin" H -/- GK-kvalprov          
Zebulons Pintail Ale "Acke" H A/UA         GK-MH 1valpkl
Zebulons HobgoblingAle "Hob" H -/-            

Sweet Repose/Jul-Kullen
e.NJCH Varingo Sweet Repose.u.SEJCH Zebulons Friia Gold Shirstone

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Must of Sweet Repose "Zico" H A/UA GK-kvalprov,
4e plac WT
         
Zebulons Flake of Sweet Repose "Jason" H B/UA
2 Ekl
Godk praktisk
jakt
       
Zebulons Blossa of Sweet Repose "Geara" T B/UA         GK-MH 2ukl
Zebulons Twinkle of Sweet Repose "Lovis" T A/UA      

 

  1valpkl, Hp,
BIR
Zebulons Frost of Sweet Repose"Frost" H -/-            

Korv-Kullen Födda:19/5-2005
e:SEJCH FTW Hinnared`s Älton-John.u:SEJCH Zebulons Ice Bell

      Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Chorizo "Troll" 2005- 2018+ H A/UA RGP         1Junkl
Zebulons Chourico "Rico" H A/UA           2 Junkl
Zebulons Yasso "Yazzo" H A/UA             
Zebulons Morcilla "Elsa" T A/UA            
Zebulons Alheira "Doris" T A/UA 1ökl, PB, VP         2 Junkl
Zebulons Chipolata "Sally" T C/2         GK-MH 1valpkl

Windy/Golf-kull 
Födda:4/1-2005

e:SEJCH FTW Hinnared`s Älton-John.u:SEJCH FTA Friia Agnar Windy

       Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tj

Utställning
Zebulons Windy Tamarack "Musse" H  -/-            
Zebulons Windy Chilidip "Diesel" H B/UA       1 pris Lkl1  GK MH 2 Ökl
Zebulons Windy Pingpiper "Arrac" H A/UA  4:e Bästa ökl- hund FM-08, 2ökl         2 jkl
USA CH FTA Zebulons Windy Tigertee JH "Woody" H A/UA 1 Novice   1 Novice       Show-Winner
(USA)Major-
Reserve,
Show Winner
USA CH
Zebulons Windy Jill
"Jill"
T  A/UA 2 ökl

 

        1 Ukl
FIJCH TK1 Zebulons Windy Peg"Viivi"  A/UA

4x1Ekl, Bästa Jaktflat-09,
Finland FIJCH
2:plac elit Finska Flatmästerskapet

  1 ökl  2x1 pris Lkl 1HP, 1nkl  
Excellent 
, 3xCK
BOB-veteran
R-Cert,CK

 

JW/Metallica-Kullen 
e:Gowran Pheasant tail.u:SEJCH FTA Friia Agnar Windy

       Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons JW Fixxxer "Fixer" H A/UA 2 ukl, Finalist FM-2006          
Zebulons JW St Anger "Rockie" H A/UA 3 ukl     Godk Int prov GK MH 1ukl
Zebulons JW Enter Sandman "Zeke" H /            
Zebulons JW Whiskey in the Jar "Spirit" H A/UA 2 Nkl         2 Jaktkl
LP Zebulons JW Metallica "Vera" T A/UA 1ökl     2:pris lkl1,
1:pris lkl 1, 1:pris lkl2
  2 Jaktkl
LPII Zebulons JW Metal Militia "Stella" T B/UA       LP1, 2x1pris lkl2, LPII, GK MH, 
Uppfl lkl-spår
 
Zebulons JW Ain`t My Bitch "Semla" T A/UA            
Zebulons JW Sabbra Cadabra "Sabbra" T A/UA 3Nkl          

Blackcandy Kullen
e:DKBRCH DKCH Birkebo Black Candy`s Winner u:Zebulons Flair Breeze

       Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Blackcandy Brim "Viggo" H -/-            
Zebulons Blackcandy Jig "Jazz" H A/UA         GK-MH  
Zebulons Blackcandy Blix, Casper H A/UA           1ukl, HP
Zebulons Blackcandy Dica, "Dica" T A/UA            
Zebulons Blackcandy Silk "Nemi" T -/-           1ukl
Zebulons Blackcandy Trick H -/-            

Friia/jakt kullen
e:Solway Zipper  u:SEJCH FTA Friia Agnar Windy

        Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Friia Magellan "Blazer" H A/UA 2X1 Ökl Gk-kkl,
A-prov Finalist
      1jkl
Zebulons Friia Rio Trap "Vito" H A/UA Finsk Junior-
mästare-04
2x1ökl, 3Ekl
    1:a lkl2, 
3:a lKL-3,
1:lkl- 3
  1junkl
Zebulons Friia Mil Dot "Milo" H A/UA            
Zebulons Friia NortonLight
"Norton"
H B/UA 2ökl         2ukl
SESöCH 
Zebulons Friia Blaser Trio
"Rio"
H A/UA      

3x1:a pris kl1,1:a pris lkl-2 .1pris kl-2

Gk-MH, 
GK Elit-sök,
Cert poäng elit-sök,
Cert-elit sök
3cert.
Svensk Sök Champion
2ukl
SEJCH 
Zebulons Friia 
Gold Shirstone "Sharon" *
T A/UA 2x1ökl,
Provbäst.
Vp. SEJCH
Gk-kkl Gokänd praktisk
jakt
      1jkl
TJH-R Zebulons Friia Bellot Corona "Tilla" T A/UA 1 HP Nkl,1ökl     1:pris kl1,Uppf högrekl spår,
1:priskl2

Gk-MH,Godk IPRHFU, Gk-högrekl spår, uppfl 
elit spår

TJH-R

2ukl
Zebulons Friia Gold Dot "Zindy" T A/UA       1:pris kl1,1:pris kl2,uppfl 3.uppfl 
lägkl spår
Gk-MH  
SE&NVCH Zebulons Friia Eley Alphamax"Elly" T A/UA 3 Nkl   S&NVCH
1ökl,
1ökl HP
 

Gk-
MH

2ökl

Ice kullen
e:Semtegens Slåttergubbe  u:SEJCH Zebulons Dora Dopping

      Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
TJH-R Zebulons Ice Breeze "Jippo" H A/UA         GkSBK1, 
Gk-MH, Gk. E-avt.polis,
Gk-R-hund
 
Zebulons Nip 
Ice "Zeb"
H A/UA            
Zebulons Ice 
Split "River"
H A/UA 6:a,ukl FM-03,
1Nkl,3ökl
    2a pris kl1 Gk intr prov räddning.
Gk SBK1,
GK-MH
1Jkl
SEVCH Zebulons Ice Tiger "Tiger" H A/UA 2x1ökl   SEVCH 1a pris kl2.1a pris kl3.2Ekl Gk-MH,
uppfl läg spår. uppfl högre klass spår
1jkl
Zebulons Silver Ice "Caesar" H A/UA            
Zebulons Ice 
Storm "Wille"
H A/UA            
Zebulons Ice 
Flake "Ice-zack"
H A/-            
Zebulons Blue 
Ice "Zorro"
H A/UA            
SEJCH Zebulons Ice 
Bell "Aiza"
T A/UA

SEJCH

Bästa veteran FM/2011

1Ökl VP
Provbäst
      1ukl
SEVCH Zebulons Gold Ice "Nadja" T A/UA 1 Ekl, VP
2 x 1ökl HP
Bästa ukl 
FM 03
 

SEVCH 

1a kl2, 1a kl3, uppfl elit

Gk MH,
uppfl l spår
1ukl,Hp

Friia/T Kullen
e: SEVCH Zebulons Tor Tordmule  u:SEJCH FTA  Friia Agnar Windy

        Namn

Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/ Tjh

Utställning

Zebulons Friia
Tikka "Tikka"
T -/-            
Zebulons Friia 
Timon "Chip"
H A/UA            
Zebulons Friia 
Tinker "Tinker"
H A/UA            

Chirley kullen
e: Chirleys Rosly Dande  u: SEJCH Zebulons Dora Dopping

        Namn

Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning

Zebulons Chirley 
Avalon, "Jofa"
T A/- 1nkl          
Zebulons Chirley 
Avanti, "Salo"
H A/UA 1 ukl, semifinal FM/04     1prislkl2. 
3e plac SM
  Gk-MH 2 ökl
Zebulons Chirley 
Armani, "Rocky"  
H A/UA            
Zebulons Chirley 
Adelaide, "Mindy"
T A/UA            
Zebulons Chirley 
Aberdeen,"Skorpan" 
T -/-            
Zebulons Chirley 
Diesel, "Algot" 
H A/UA            
SVCH Zebulons Chirley 
Belize, "Lizzie"
T A/UA 3 ökl   SVCH 2 Elit GK- MH  1 ökl
Zebulons Chirley 
Crocker, "Figo"
H C/UA      1ökl     2ökl
Zebulons Chirley 
Peak, "Picasso"
H A/-            
Zebulons Chirley 
Sisley, "Vic"
T A/UA 2 ukl         2 jkl
Zebulons Chirley Levis, "Benno" H A/UA Gk.anlkl, Tyskland          

D kullen
e:FTA Varingo Stormbrook u: SEJCH Zebulons Dora Dopping

        Namn

Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning

Zebulons Dane Dun, "Diezel" H A/UA 2ökl, 5e plac FM/2003         1junkl
Zebulons Dane Flame, "Axa" T A/UA 3ekl         2 jkl
Zebulons Dapper Dane, "Faxe" H A/UA 3ökl     3:a kl 1   1 ukl
Zebulons Dehra Dun, "Gizza" T A/UA         Uppfl akl sp, Gk-MH,
Gk Lkl-sök
2 ökl
Zebulons Dane Dot, "Dottie" T A1/- 3ökl         2 ökl    
Zebulons Dapper Flare, "Tea" T A/UA            

F kullen
e:NordJCH Hinnareds Nitro  u: Zebulons Forgiven not Forgotten

         Namn

Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning

Zebulons Fire Crest "Zingo" H A/UA 1ökl   gk-anlkl Hp 2x1a kl1   2 junkl
Zebulons Flair Breeze, "Jonna" T A/UA 2x1ökl.
Provbäst
        1 jkl
Zebulons Flare 
Blaze, "Evita"
T A/UA 1ukl         1 jkl
Zebulons Fire Fox,
"Pingu"
H B/UA         Gk-Kprov  
Zebulons Flame Thrower, "Chappy" H -/-         Gk- Kprov  
Zebulons Fire Flake, "Triss" H -/-            
Zebulons Fire Blazon, "Lotus" H A/UA            
Zebulons Fire Blazer, "Blazer" H A/UA            
Zebulons Fire Works, "Oden" H -/- 5:e plac ukl FM-01   gk-ankl     1 junkl

Sago kullen
e: SEVCH Zebulons Tor Tordmule u: Zebulons Sierra Torrida

Namn

Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning

TJH-R SELCH RE Zebulons Aslan H A/UA 2X1ökl       SLCH Tjh R, 
SM-VInnare.
Räddn-03, 
Uppfl akl sök, GK-MH
5xCK, 3bhkl,
SVCH Zebulons Beila, "Tosca" T A/UA     SVCH 2a kl 2 Gk -MH 1ökl
Zebulons Miraz,"Miraz" H A/-           1junkl,hp
Zebulons Narnia,"Narnia" T A/-           1 junkl
Zebulons Tirian, 
"Viggo"
H A/UA 2x1ökl         1 jkl
Zebulons Falcor, "Dacke" H A/UA            
Zebulons Atreyu, "Molle" H A/UA            
Zebulons Caspian, "Casper" H -/-            

Whiskey kullen
e:Flat Trail Wenja Fars Pisker  u: Zebulons Sierra Torrida

Namn

Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning

Zebulons Cutty 
Sark," Häxa"
T A/UA 3nkl         CK
Zebulons Littlemill, 
"Smilla"
T -/-       2:a kl 1    
Zebulons Silk 
Tassle," Tassie"
T A/UA 3ukl     1:a kl 1 uppfl AKL spår 2 jkl
Zebulons Mackinlay, 
"Zorro"
H -/-         Gk akl spår  
Zebulons Pinwinnie, 
"Smulan"
T A/UA       2x1:a  kl 1    
Zebulons Mac Allan, "Allan" H A/-            
Zebulons Mac Gregors, "Macken" H -/-            
Zebulons Dalwhinnie, "Winnie" T A/1            

Wild kullen
e: NJCH Bunyans Svarbi Emil  u: Zebulons Sierra Torrida

         Namn

Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning

Zebulons Wild Chamomile T UA/UA 2nkl     2:a kl 1    
Zebulons Wild 
Tarragon, "Albin"
H UA/UA           1 junkl
Zebulons Wild 
Thyme, Bellman
H UA/UA 1nkl          
Zebulons Wild 
Timothy, Zacco
H UA/1 1nkl         1 ökl
Zebulons Wild Tansy, Tekla T UA/UA            
Zebulons Wild Pea, Tine T UA/UA            
Zebulons Wild Tulip, Jacki T UA/UA            
Zebulons Wild Strawberry, Diva T UA/UA            
Zebulons Wild Daffodil, Zinto H UA/UA            
Zebulons Wild Basil,Salo H -/-            

Pop kullen
e: SEVCH Zebulons Tor Tordmule u:Zebulons Sierra Torrida

         Namn

Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning

Zebulons Blinded By
Love, Ayla
T UA/UA 1 ukl         1 ukl
Zebulons Forgiven 
not Forgotten, Betty
T UA/UA 3 ekl         1 ökl
Zebulons Hopelessly 
in Love, Lessy
T UA/ua     Gk-anlkl     2 junkl
Zebulons If Dirt WereDollars, Chip H ua/ua 1 ukl         CK
Zebulons Ruby 
Tuesday, Juni
T ua/ua 1 ekl         1 jkl HP
Zebulons Seventh 
Heaven, Nellie
T ua/ua     Gk anlkl     2 junkl
Zebulons Brown Eyed Girl, Cajsa T ua/-            
Zebulons Smile a While, Daisy T ua/-            
Zebulons Sparks Will Fly, Max H ua/ua            

Clint Eastwood kullen
e: SEJCH Trollkarlens Fabian u:Almanza I´m Making Miracles

          Namn

Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

Viltspår

Lydnad

Bruks/ Tjh

Utställning

Zebulons Coogan´s 
Bluff, Zeb
H ua/-       2:a kl 1    
Zebulons For A Few Dollars More, Blondie T ua/- 3nkl         Cert
Zebulons Lafayette Escadrille, Katie T -/- 1ökl         1 ökl
Zebulons Outlaw 
Josey Wales, Rimbo
H ua/ua 1ukl         CK
Zebulons Palerider, 
Palle
H ua/ua 2x1ökl     1:a kl 2   1 ukl
Zebulons Pink 
Cadillac, Skrållan
T ua/ua 2ökl     1:a kl 1    
Zebulons Sierra 
Torrida, Ebba
T ua/ua 2ekl         CK
Zebulon Play Misty For Me, Dizzie T -/-            
Zebulon Tightrope, Nellie T ua/-            
Zebulons City Heat, Bonnie T -/-            
Zebulons Dirty Harry, Harry