England-kullen
e:SLCH Bergnäsgårdens Yves saint Laurent.u:SEJCH &NOJCH Zebulons Karrakatta

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

  WT    

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Kilpin Pike "Nibe"   H A/UA
 
           
Zebulons Anchor Inn "Dozz"   H  A/UA
      
 

 192p startklass,uppfl

Uppfl kl 2

   
EST JCH Zebulons Wick Rocks "Rahu"   H  A/B/UA

 Nou 1

6:e plac Finska Flatmästerskapet

           BIR-Valp
Zebulons Ramjam Inn "Kaapu"   H  /          
   
Zebulons Crockers Folly "Viwi"   T  A/UA              
Zebulons Kinninvie Inn "Kin"   T
 A/UA  2 Nkl
           

 

 

Glass-kullen
e:DKU(J)CH Starworkers Voice of a Legend.u:Zebulons Aji Cochabamba

Namn

Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

  WT    

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Itty Bitty "Bitty"   T A/C/UA
     
       
Zebulons Jolly Day "Axa"   T  A/UA
               
Zebulons Jamaican Me"Alea"   T  A/UA
 
           
Zebulons Holly Hop "Holly"   T A /UA  2 nkl            
Zebulons Ciao Bella "Inez"   T  A/UA
  1Nkl
           
Zebulons  Solero Mojito "Hoshi"   H A/UA
             

Flugfiske-kullen:
e:Munkhaven Thymax Axel u:NOJCH & SEJCH Zebulons karrakatta

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

  WT    

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Black Cruella "Asti"   T A/UA
 
1 Nkl
   12:e Bästa unghund/FM-2018. 82p
86p nkl
      Very good
Zebulons Silver Invicta "Luna"   T  A/UA
1 Nkl      21 Plac Ukl/FM-2018        
Zebulons Flash Bunny "Ipa "   T  A/UA 2x1Ökl
   2a bästa unghund/FM-2018.97p        Excellent
SEVCH RLDN & RLDF Zebulons Inny Spent "Gillie"   T  A/UA  2 Nkl     6:e bästa unghund/FM-2018.92p   SEVCH  1a pris Lkl1    Good
Zebulons Flatwing Shade  "Mossa"   T  A/UA 3Ökl            3-plac valpklass,HP
Zebulons Wigglefly Flash  " Sid "   H  A/UA              x
Zebulons Sherry Spinner "Helmer  "   H  A/UA  Godk kvalprov
 1 Nkl
  1 vinnare Wt Ökl
       Excellent,CK
Zebulons Riffling Hitch  "Kibo"   H    Godk Brugspröve            
Zebulons Griffiths Gnat  " Balder"   H  B/UA  1 Nkl 
   4:e plac ukl,FM/2018       Very good

   

Chili-kullen
e:Skattkammarens Trapper John  u:NOJCH & SEJCH Zebulons Karrakatta

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

  WT    

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Aji Cochabamba "Bikki"  T  A/UA

  2x1 Ökl Provbäst

Final vinnarklass,DK

2 Ekl

 2  pris Åben-A  Unghunds mästare FM-2017       Excellent,CK
Zebulons Aji Marisol"Myggan"  T  A/UA  2x1 Ökl
          1a pris HP,3e plac
Zebulons Aji Cito "Isak"  H  B/UA              Very good
Zebulons Aji Colorado "Pixel"  H  A/UA              
Zebulons Aji Limo "Zeb"  H  A/UA

 
1 nkl,Provbäst

2 ökl ,Provbäst

   Unghundsmästare FM-2017/Norge        Excellent 
Zebulons Aji Benito "Ben"  H                
Zebulons Aji Amarillo "Mingel"  H  A/UA   1 Nkl            Excellent

 

 

 

 

 

 

 

Australien-kullen
e:SEJCH Hinnareds Nolte u:Zebulons Forever Khana

Namn Kön

HD/ED

B-prov

A-prov

  WT

Viltspår

Lydnad

Bruks/Tjh

Utställning
Zebulons Kells Rock"Kells" H A/UA    

2x1 Ökl.Provbäst

2x 1 Ekl

 2:a pris Åben-A
 5-plac  ökl -FM-2016,Flatmästare-2019        Excellent
Zebulons Dice Rock"Pogo  " H A/UA 2 Ökl
 
   1 Nkl,2.a plac       Very good
Zebulons Tally Ho"Inca" T C/UA
1 NKL
          1,2-plac valpkl
Zebulons Coolah Tops "Freja" T A/UA  Ekl  3pris KKL  1 Nkl        Excellent
Zebulons Bondi Beach "Roxy" T A              
Zebulons Molly Dook "Mica" T A/UA 3x1 Ekl 
 
           
Zebulons Devon Lea "Lea" T A/UA              
NOJCH & SEJCH Zebulons Karrakatta "Fozzy"* T A/UA 3x1 Ekl Sverige, 1 Ekl Hp.1Ekl/Norge
2 Ekl Finland

1:apris EKL,CK.Finland
Godkänd Praktiskjakt

2:a Vinnare Elit,CK,DK

 

  Flatmästare-2017

Nordisk mästare-2018

 

       Very Good
Zebulons Titty Bong "Smulan" T A/UA              
SEJCH Zebulons Lalla Rhook "Choice" T A/UA  3x1 Ekl.4:e vinnare vinnarklass/DK    5e plac ökl- FM-15
 
      Excellent