Januari

 

 

 

 

 

 

  

 

   

 

 

 

    
 

 

   

  

 

 

 

 

 

 



Februari

1

Träning 

Plats:Boalt

Vi träffas hemma hos Cecilia

Kl: 10

Vi kommer:

Ökl:Balder,Luna,Baxter

Ekl:Bikki,Freja,Choice,Kells,Yxxi,Xavi

 2 

 

Unghundsträning

Kl.11

Plats:Sävsjöström / Vi träffas där man kör in till Ladan!
Vi kommer:Alea,Kin,Nibe,Inez,Hoshi,Axa,Viwi,

 

 

 9

Årsmöte  FRK/Lenhovda


Vi tränar innan årsmötet

Plats:Sävsjöström

kl:11.00
Vi kommer:  ökl/ekl:Bikki,Xavi,Baxter,Mingel,Ipa

ukl hundar: Axa,Kin,Nibe

 

 11

Träning/Grönskåra

kl:12.30

Bikki,Mica 

  
 23

 

Träning 

kl.11.00 Grönskåra

 

Nkl: Kin,Hoshi,Inez

Ekl: Bikki,Fozzy,Daiki

 

 

 

 

 

 

 

 

Mars

 

 1

 

 

Träning 

kl:11.00

Grönskåra

  
 

 

 

 



 15

WT,Danmark (Officiellt) 

Fozzy,Bikki

21 
22  
 

 

April

Rasarrangemanget ,Danmark 

Fozzy,Bikki

 5Tax utställning/Moheda 
Innis
  10 
 12

 

 13 
 18 
 19

 

 25 
 26 

Maj

   

 3

Gotland 

Ekl/Bikki 

 9-10

 

 

15-16-17

       Kenneläger Kraxagården  

  21-23Tullgarn 
 30  

Bjuv/Utställning 

Fozzy,Kin,Bikki

31  
  

  

 

 

  
  

 

 

        

  

 

 

    

Juni

   

 6Unghundsderbyt 
13 

 

Gränna,utställning 

Bikki,Kin,

 14

 

  
  
  
  

  

 

 

  
 27-28Kurs/vattendirigering/Kraxagården.
Heidi Kvan 

 

Juli

 4 
 5

 

 

 V-28

 

V-29 
 V-30 
 V-31 
  

  

 

 

  
  

 

Augusti

 

V-32 
8-9  

  Flatmästerskapet 

 

Vi kommer:

Unghundsklass

Nibe
Kin
Bitty
Viwi
Axa
Hoshi
Alea
Holly
Dozz

Nybörjarklass

Asti
Gillie

Öppenklass

Mingel
Balder
Myggan
Ipa
Luna
Mossa

Elitklass

Bikki
Fozzy
Choice
Kells
Freja

15 

 

 16 
 22 
 23 
  29

  

 

 

 30 
  

September

 

   

 5 

 

 

12 

 

 13 
 19 
 20 
  26

  

 

 

  27  
  

Oktober

   

 

 

 

 

 10

 

 11 
 17 
 18 
  24

  

 

 

 25 
 31 

 

 

 

 

        

  

 

    

 

 

 

 

        

  

 

 

    

    

November

 

 

 

 

14  
15 
 21 
  22

  

 

 

28  
 29 

December

 4A-prov 

 

 

12 

 

 13 
 19 
 20